Przebłyski Guantanamo – Etyka medyczna i wojna z terrorem czesc 4

Według rzecznika armii, od listopada 2005 r. Doszło do 36 prób samobójczych 22 osób przetrzymywanych w Guantanamo.1 Zarzuty dotyczące nadużyć i nieludzkich technik przesłuchań w Guantanamo zostały szeroko nagłośnione, a nasza grupa była szczególnie zaniepokojona możliwym zaangażowaniem pracowników służby zdrowia w złe traktowanie zatrzymanych. Pytaliśmy Hooda i innych w Camp Delta o techniki przesłuchań i rolę psychologów lub psychiatrów pracujących w Zespołach Konsultacyjnych ds. Behawioralnych Behawiorów (BSCT), którzy obserwują sesje przesłuchań i doradzają śledczym i strażnikom w sprawie pozyskania więźniów do współpracy. Poufny raport Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, otrzymany przez rząd Stanów Zjednoczonych w lipcu 2004 r., A następnie wyciekły do mediów, zarzucił, że niektóre stosowane techniki były równoznaczne z torturami i stwierdził, że personel medyczny, za pośrednictwem członków BSCT, miał udostępnił przesłuchującym informacje o podatności psychicznej więźniów.2
Armia opublikowała w lipcu tego roku raport opisujący incydenty, które miały miejsce w Guantanamo w latach 2002-2004, w których interrogatorzy stosowali takie techniki, jak częste zakłócanie snu, długotrwała ekspozycja na głośną muzykę i światła stroboskopowe, narażenie na ekstremalne temperatury, krótkie pętanie się więźniowie w pozycji embrionalnej, drwiny seksualne przez przesłuchujące kobiety oraz użycie wojskowych psów roboczych do zastraszania.3 Podręcznik terenowy armii amerykańskiej dotyczący przesłuchań wywiadowczych wyraźnie zaleca, aby śledczy zdawali sobie sprawę z tego, że jego źródło jest psychologiczne, moralne i socjologiczne. słabości. 4
Hood i inni urzędnicy przyznali, że czasami stosowano surowe techniki przesłuchań, ale powiedzieli, że nie są one obecnie używane, mimo że techniki takie jak manipulowanie temperaturą i innymi czynnikami środowiskowymi, próby wywołania intensywnego uczucia lęku lub daremności oraz zmiany wzorców snu są wśród obecnie dozwolone w Guantanamo przez Sekretarza Obrony. Esteban Rodriguez, cywil odpowiedzialny od połowy 2003 r. Za nadzorowanie przesłuchań jako dyrektor Wspólnej Grupy Wywiadowczej, powiedział, że z czterech kontrowersyjnych technik wymagających zatwierdzenia przez sekretarza, jedynym, o którego zatwierdzenie wystąpiono w czasie jego kadencji, była izolacja. (Inni atakują lub obrażają ego więźnia, używając zespołu Mutt i Jeff przyjaznych i surowych śledczych i zabierając religijne przedmioty, takie jak Koran, jako karę.5)
Według raportu armii wydanego w lipcu ubiegłego roku, Hood przerwał praktykę zakłócania snu podczas przesłuchań, kiedy objął dowództwo na początku 2004 roku. Nie jestem zainteresowany, by kogoś stresować , powiedział Hood. Doszły najcenniejsze wysiłki przesłuchań. . . budując z czasem relację. Powiedział nam również, że śledczy pod jego dowództwem nie mają dostępu do informacji z rejestrów medycznych lub psychiatrycznych więźniów. Opieka medyczna nie ma związku z gromadzeniem informacji wywiadowczych , powiedział Hood. Zero. Żadne. Jednak psychologowie BSCT powiedzieli, że ze względów bezpieczeństwa są czasami informowani, gdy zatrzymany ma schorzenia medyczne, takie jak cukrzyca lub choroba serca, które mogą powodować objawy podczas sesji przesłuchania.
Hood powiedział, że większość sesji przesłuchań skupia się na ponad 100 więźniach uważanych za posiadających wysoką inteligencję, z których wielu uważa się za agentów średniego szczebla w Al-Kaidzie.
[hasła pokrewne: topmed, niedoczynność tarczycy u mężczyzn, rezonans magnetyczny kolana warszawa ]
[hasła pokrewne: zasłużony honorowy dawca krwi leki, komórki progenitorowe, płatki teff ]