Przebłyski Guantanamo – Etyka medyczna i wojna z terrorem ad 7

Dają nam znać, jeśli mają problemy ze snem lub depresją . Dodała jednak, że fundamentalistyczni więźniowie muzułmańscy niekiedy odmawiali rozmowy z nią, ponieważ jest kobietą. W populacji, z którą pracujemy, panuje duży opór wobec opieki psychiatrycznej – powiedziała. Kristine Huskey, prawniczka z Washington, DC, reprezentująca 11 więźniów z Kuwejtu w Guantanamo, powiedziała w wywiadzie, że niektórzy z jej klientów skarżyli się na swoją opiekę medyczną. Często jedynym lekarzem, który przychodzi na świat jest sanitariusz – powiedziała. Skarżą się, że chcą zobaczyć się z lekarzem, a oni nie. . . . Wiem, że niektórzy z moich facetów mają naprawdę poważne problemy zdrowotne. Wiem, że nie dbają o to. Dodała, że dwóch klientów firmy zostało osłabionych przez strajk głodowy i byli karmieni przez rurki; inny został poinformowany przez lekarzy w Guantanamo, że wykonał operację, ale nie wyraził zgody na ich zalecenie. W innych ustawieniach kiedy kwestie pacjenta-lekarza stają się skomplikowane, dostajesz drugie opinie lub skonsultuj się z komisją etyczną, powiedział Huskey. Ci faceci nie mają tego .
Nie mając możliwości zobaczenia pacjentów lub porozmawiania z zatrzymanymi, nasza grupa była w stanie w pewnym stopniu analogiczna do pozycji dziennikarzy osadzonych w amerykańskich jednostkach wojskowych. Chociaż wiele się nauczyłem z tej wizyty, nadal żongluję sprzecznymi wersjami rzeczywistości Camp Delta: przekonujące twierdzenia Hooda i innych oficerów, że wszelkie traktowanie zatrzymanych jest humanitarne, na przykład, kontrastują z oświadczeniami zatrzymanych, dokonanymi za pośrednictwem ich prawników, to nie jest. Tymczasem raporty jedynych obiektywnych obserwatorów z szerokim dostępem do zatrzymanych – zespoły z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, które regularnie odwiedzają Guantanamo – nie są udostępniane publicznie. Jako jeden z moich towarzyszy podróży, Sherman Georgetown, obserwował tydzień po podróży: Wróciłem do domu z dysonansem poznawczym .
Kiedy przygotowywaliśmy się do wejścia do odrzutowca pod koniec naszej wizyty, Hood zapewnił nas jeszcze raz, że wojsko stara się postąpić właściwie w Guantanamo. Zostawił nam wyzwanie na rozstanie: Wszyscy, którzy twierdzą, że to, co robimy, nie mają racji, powinni zaproponować alternatywę .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Okie można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Okie jest współtwórcą redaktora czasopisma.

[przypisy: usg doppler cena, terapia bydgoszcz, jak wygląda półpasiec zdjęcia ]
[więcej w: smakosz 3 cda, choroba pageta, olx chihuahua ]