Zaburzenia snu i starzenie się

Twoi czytelnicy powinni wiedzieć o czterech błędach związanych z poniższym stwierdzeniem z artykułu Prinza i innych. (Wydanie 23 sierpnia) .1 U pacjentów w podeszłym wieku, u których występuje zmierzch w kontekście majaczenia związanego z odstawieniem etanolu lub leków uspokajających i nasennych, wskazana jest benzodiazepina o krótkim okresie półtrwania, taka jak klonazepam. Jest to najbardziej niezwykły przykład złożenia błędu. Wystąpiły dwa początkowe błędy. Po pierwsze, dla takiego wycofania wskazana jest benzodiazepina o długim okresie półtrwania, a nie o krótkim okresie półtrwania. Po drugie, klonazepam nie jest benzodiazepiną o krótkim okresie półtrwania.
Dwa pozostałe błędy wystąpiły, gdy autorzy próbowali poprawić jeden z początkowych błędów po liście do redakcji (wydanie z 7 marca) 2 wskazali, że klonazepam ma stosunkowo długi okres półtrwania. Dr Prinz odpowiedział twierdząc, że wzmianka o klonazepie z benzodiazepiną była żałującym błędem typograficznym, powinna była brzmieć clorazepate . 3 Jednak klorazepat ma również stosunkowo długi okres półtrwania i ponownie błąd związany z stosowanie benzodiazepin o krótkim okresie półtrwania w leczeniu wycofania nie zostało skorygowane.
Błędy te należy poprawić, ponieważ wiążą się one z traktowaniem powszechnego i poważnego stanu: uzależnienia od narkotyków i wycofania się z etanolu i środków uspokajających-nasennych.
Anthony Kales, MD
Pennsylvania State University College of Medicine, Hershey, PA 17033
3 Referencje1. Prinz PN, Vitiello MV, Raskind MA. Thorpy MJ. . Zaburzenia snu i starzenie się. N Engl J Med 1990; 323: 520-6
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Waters CH. . Zaburzenia snu i starzenie się. N Engl J Med 1991; 324: 699
Sieć ScienceGoogle Scholar
3. Prinz PN. . Zaburzenia snu i starzenie się. N Engl J Med 1991; 324: 699
Google Scholar
Powyższe pismo zostało skierowane do autorów danego artykułu, którzy oferują następującą odpowiedź:
Do redakcji: Zgadzamy się z dr Kales, że benzodiazepina o długim okresie półtrwania jest odpowiednia do leczenia majaczenia z powodu odstawienia od alkoholu lub środków uspokajających-nasennych. Błąd w naszej pracy polegał na opisie klonazepamu jako benzodiazepiny o krótkim okresie półtrwania. W rzeczywistości klonazepam (i klorazepat) to benzodiazepiny o stosunkowo długim okresie półtrwania, a nasza pierwotna korekta powinna była to potwierdzić. Dziękujemy Dr Kalesowi za wskazanie niespójności w naszym artykule i naszej pierwszej korekcie.
Murray A. Raskind, MD
University of Washington, Seattle, WA 98195
Powołanie się na artykuł (1)
[przypisy: olx krasnik, męska apteka, pierwotna marskość żółciowa ]