Przebłyski Guantanamo – Etyka medyczna i wojna z terrorem cd

Moreno zauważył również, że lekarze wojskowi, pielęgniarki i lekarze odpowiedzialni za opiekę nad więźniami są żywo zainteresowani utrzymaniem ich przy życiu, co może uniemożliwić im obiektywną ocenę motywów i procesu podejmowania decyzji przez głodówki. Hood i inni w więzieniu utrzymują, że ci zatrzymani tylko protestują przeciwko ich porodzie i nie są samobójcami. Ich dowody: większość więźniów zgłosiła się cicho po włożeniu zgłębników nosowo-żołądkowych i nie próbowała ich wyciągnąć. Jeden z więźniów groził walką i został umieszczony w sześciopunktowych ograniczeniach, tylko po to, by połknąć sondę nosowo-żołądkową bez incydentów. Edmondson powiedział, że zawsze używa się małych, miękkich, elastycznych, 10-francuskich rurek, z galaretką lidokainową i gardłem do znieczulenia miejscowego. Zarówno on, jak i Hood stanowczo zaprzeczyli doniesieniom prasowym, że czasami wprowadzano duże rurki bez znieczulenia jako kary. W żadnym z tych przypadków nie miałem wrażenia, że ci faceci chcą umrzeć , powiedział Edmondson.
10-francuska probówka Dobhoffa z jelita grubego. Według wojska ten rodzaj miękkiej, elastycznej rurki służy do karmienia tubą osób uwięzionych z głodu w Guantanamo.

Niemniej jednak karmienie za pomocą siły stało się najnowszą kwestią w toczącej się debacie wśród lekarzy i etyków o praktykach w Guantanamo – debacie, która obejmowała również wykorzystanie psychiatrów i psychologów do monitorowania przesłuchań wojskowych więźniów, zgłaszane wykorzystanie informacji z dokumenty medyczne zatrzymanych, aby zaplanować strategie przesłuchań i inne kwestie. Co więcej, nasza wizyta nastąpiła w czasie intensywnej publicznej, sądowej i kongresowej kontroli polityk administracji Busha w zakresie legalnego i moralnego statusu i traktowania podejrzanych o terroryzm. Senat niedawno wydał poprawkę Senatora Johna McCaina (R-Ariza) do ustawy o środkach obrony, zabraniając okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania więźniów w amerykańskim areszcie, a prezydent Bush groził zawetowaniem środka. Polityka wojskowa wobec zatrzymanych była w trakcie rewizji, a przedstawiciele Departamentu Obrony i Departamentu Stanu twierdzili podobno, że włączają język w prawa więźniów z Konwencji Genewskich i Białego Domu, stanowczo sprzeciwiając się tej zmianie. Wydawało się oczywiste, że jednym z powodów zaproszenia nas do aresztu było próba poprawy wizerunku publicznego Guantanamo.
Być może pozwolenie nam na rozmowę z głodującymi podważyłoby ten cel. Bez względu na przyczynę ośmiu pacjentów z rurami pozostało niewidocznych. I dziewiąty pacjent – kim on był. Nikt nam nie powiedział, ale w ostatnich tygodniach zastanawiałem się, czy mógł to być Jumah Dossari. Według doniesień prasowych opublikowanych w ubiegłym miesiącu, Dossari, 26-letni więzień schwytany w Pakistanie, który przebywał w areszcie USA od prawie czterech lat, próbował popełnić samobójstwo 15 października, cztery dni przed naszą wizytą. Jego amerykański prawnik, który spotykał się z nim kilka minut przed próbą samobójczą Dossariego, odkrył, że zwisał z pętli w celi, a jego prawe ramię wykrwawione i krwawiące. Dossari podobno skarżył się na nadużycia i złe traktowanie ze strony USA
[więcej w: usg doppler cena, męska apteka, badanie hcv koszt ]
[podobne: arcus bydgoszcz, męska apteka, alendronian ]