Przebłyski Guantanamo – Etyka medyczna i wojna z terrorem ad

Leżały za zasłonami sięgającymi od podłogi do sufitu, zasłaniając zatoki 30-łóżkowego szpitala. Strażnicy stojąc przed zasłoną stali na baczność w chwili, gdy próbowałem się zbliżyć. Powiedziano mi przed podróżą, że prawdopodobnie pozwolono nam rozmawiać z pacjentami, i otrzymałem różne wyjaśnienia dotyczące zmiany serca: urzędnicy nie chcieli dawać osobom dotkniętym głodem forum do zainteresowania mediów; obawiali się, że pacjent, który poprzedniej nocy napadł na pielęgniarkę, może ponownie stać się destrukcyjny lub gwałtowny; martwili się prywatnością zatrzymanych. Gdybym wiedział, że nie będę miał dostępu do więźniów, mógłbym odmówić zaproszenia do Guantanamo, ponieważ od tego czasu przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kapitan John S. Edmondson, lekarz medycyny ratunkowej i dowódca grupy medycznej, która zapewnia opiekę więźniów, powiedział nam, że ośmioro pacjentów zostało dopuszczonych do mimowolnego karmienia przez zgłębnik, aby leczyć medyczne konsekwencje przedłużającego się strajku głodowego. Powiedziano nam, że 25 więźniów tego dnia uczestniczyło w strajku głodowym (spadek z 131 w rocznicę ataków z 11 września) i że 22 były karmione przez sondę nosowo-żołądkową – najczęściej w ich celach. Niektórzy nadal tracili na wadze – aż 30 procent swojej pierwotnej masy ciała – pomimo tych karmień w rurach i zostali dopuszczeni do monitorowania, oceny endokrynologicznej i dodatkowego leczenia. Wszystkie są stabilne klinicznie z poziomem albuminy powyżej 4 g na decylitr, powiedział Edmondson, ciemnowłosy mężczyzna, który wyglądał na zmęczonego i troskliwego w dniu, w którym odwiedziliśmy. Utrata wagi nie stanowi zagrożenia , powiedział.
Chociaż wiele aspektów postępowania armii amerykańskiej wobec zatrzymanych podczas wojny z terroryzmem zostało słusznie skrytykowane, to pozostaje dumą wśród pracowników medycznych, pracowników ochrony i przywódców wojskowych w Guantanamo, że nie było zgonów wśród więźniów obozu Delta. Najwyraźniej Hood ma nadzieję utrzymać tę płytę. Nie pozwolę im wyrządzić sobie krzywdy – powiedział nam. Polityka wojskowa polegająca na karmieniu przez sondę więźniów głodem strajku głownego jest kontrowersyjna, a wojskowi dostawcy opieki zdrowotnej są przesiewani przed rozmieszczeniem w Guantanamo w celu zapewnienia, że nie mają oni etycznych zastrzeżeń co do karmienia wspomaganego – powiedział Edmondson. Światowe Stowarzyszenie Medyczne ogłosiło w 1975 r., Że więźniowie, którzy odmawiają jedzenia i którzy lekarze uważają, że są w stanie zrozumieć konsekwencje, nie powinni być karmieni sztucznie, a władze brytyjskie zezwoliły głodującym członkom Irlandzkiej Armii Republikańskiej na głodzenie w więzieniu w 1981 r. lekarze cywilni w amerykańskich federalnych więzieniach mają prawo nakazać przymusowe karmienie strajkujących głodem, a niektórzy prawnicy reprezentujący więźniów Guantanamo zgadzają się z polityką karmienia wspomaganego (jak nazywają to wojskowi urzędnicy), jeśli zostanie to uznane za konieczne z medycznego punktu widzenia.
Etyk Jonathan Moreno z University of Virginia zasugerował w wywiadzie, że związane z tym kwestie etyczne są złożone. Zatrzymani w Guantanamo, którzy przebywają w izolowanym środowisku z dala od rodziny na czas nieokreślony, mogą nie mieć autonomii niezbędnej do podjęcia świadomej decyzji o głodzeniu się
[hasła pokrewne: usg doppler cena, na zdrowie po czesku, korony na cyrkonie ]
[podobne: bisfosfoniany, usg doppler cena, allegro wózki inwalidzkie ]